Recenzie Mio

Overený zákazník Alza.sk Ján Kačmár

Pridané: 15. apríla 2024

Zakúpený v Alza.sk

• Super riešenie pre ochranu auta a aj kamery.

• parking mod
  • inteligentná nabíjačka

Pri mojej (o niečo drahšej) autokamere Mio R850 to už bolo súčasťou balenia a vnímam to ako jasnú výhodu. Je to taká nabíjačka, ktorá sa nezapája do zapaľovača, ale na poistky, a kamera potom sleduje auto aj po zaparkovaní a nedochádza jej šťava. Hlavne má niekoľko nastavení, ja mám 12V, ale zvládne aj 24V a možno aj 12,4V a podľa toho naštartovať auto.
Hlavne nemusím riešiť káble v zásuvke zapaľovača, teda - keby ju moje auto malo. To moje už cigaretový zapaľovač nemá.
Inštalácia bola vykonaná v autoservise, ale mohol by som to urobiť aj ja.

Dobrý deň, ďakujeme za spätnú väzbu,
Ak by ste na začiatku alebo v priebehu používania mali akékoľvek otázky, položte ich tu v Heureka Poradni, alebo môžete kontaktovať našu zákaznícku podporu na FACEBOOK stránkach Mio Česká republika a Slovensko, stačí nám napísať priamo do správy a prípadne vložiť fotografie, screenshoty a videá.

Mio MiVue R850T

Mio MiVue R850T

Marek Marek

Pridané: 21. marca 2024

• prepínanie obrazu na zrkadle medzi prednou, zadnou alebo oboma kamerami súčasne
  • Vzadu vidím celý obraz, aj keď sú vo vozidle prekážky. Pretože kamera je vzadu vo vozidle
  • skvelé zábery, krásne videá
  • zrkadlo sa neleskne a svetlá áut za mnou ma vôbec nerušia
  • online aktualizácie radaru a firmvéru a ďalšie

Určite som chcel zrkadlovú, pretože kamarát ju mal a je to naozaj dobrý nápad. Na trhu sú však len lacné a často dosť problematické kúsky, takže som chcel čo najviac funkcií a čo najmenej problémov. Nakoniec som si vybral tento, je síce drahší, ale má všetko, čo potrebujem, a navyše funkcie, ktoré som nikde nevidel. A čo je hlavné, funguje bez akýchkoľvek problémov.

Anonym Anonym

Pridané: 20. marca 2024

• pomáha napájať kameru, keď je vozidlo zaparkované
  • má niekoľko nastavení v závislosti od stavu autobatérie
  • malá škatuľka, kábel dlhý asi 4 - 5 metrov, stačí na veľa

inštalácia bola jednoduchá, podľa videonávodu to zvládne každý. Funguje podľa očakávania.

Mio MiVue E60

Mio MiVue E60

Anonym Anonym

Pridané: 20. marca 2024

• 2,5k natáčanie
  • dokáže nahlásiť auto, ktoré sa rýchlo blíži zozadu
  • zachytáva pohyb okolo vozidla, keď je vozidlo zaparkované
  • krásne videá

Dopĺňa prednú kameru mio 955W, má samostatný konektor na kamere. Zadná kamera má veľmi dlhý kábel, dá sa ľahko pripojiť

Pridané: 24. februára 2024

• Intuitívne ovladanie
  • Vysoké rozlisenie
  • Veľa potenciálne užitočných funkcii
  • Kamera má problém s príjmom gps/glonass signalu
  • Kvôli problému so signálom nie je možné využiť mnohé užitočné funkcie

Napriek umiestneniu kamery na čelné sklo kamera vôbec, alebo len sporadicky zachytí gps signál a teda funkcie ako rýchlosť, poloha, upozornenie na radar atď sú nepoužiteľné...

Dobrý deň, ďakujeme za spätnú väzbu,
ad SIGNAL - Tieto kamery nemajú problémy so signálom GPS alebo Glonass, pravdepodobne ide o individuálnu chybu. Kontaktujte servis MIO na čísle 0420 381 489 888

Mio MiVue 886

Mio MiVue 886

Wergimo Wergimo

Pridané: 19. januára 2024

(naposledy upravené 9. februára 2024)

• má 2K záznam pri 60fps (1440p)
  • veľmi slušná kvalita obrazu
  • po zastavení obrazu dobre čitateľné detaily
  • akurátny uhol šírky snímania
  • jednoduché a stabilné uchytenie
  • oproti lacným čínskym lepšia čistota záznamu a svetelnosť

Najzaujímavejšie na tejto kamere je práve záznam 2K pri 60FPS. Má dostatočné rozlíšenie a rýchlosť snímkovania pre zachytenie detailov a ŠPZ aj za jazdy. Spĺňa všetky nároky pre kamerový záznam, ktorý sa dá v prípade kolízie či svedectva aj použiť. Na toto vyhovuje aj Mio 818.
Pri porovnaní predošlej kamery s rozlíšením fullHD 1080p/60fps z Aliexpresu za 40-50€, má táto kvalitnejší snímač a optiku. Vidno to na zázname v jeho čistote a svetelnosti. V noci určite.
Dátový tok pri zápise na kartu v režime 2K, t.j. 1440p / 60fps, je cca 37kB za sekundu. Záznam o dĺžke 2 minúty má cca 600MB-700MB a teda spolu sa pri tomto rozlíšení na 128GB kartu (resp. 85GB lebo zvyšok do 128GB má autokamera MIO MiVue 886 vyhradených na núdzové nahrávanie a fotky), zmestí 4-5h záznamu. Staršie premazáva.
Ak chce mať niekto uchovaných viac hodín záznamu, odporúčam SDXC kartu 256GB alebo až 512GB (vraj funguje), triedy V30 minimálne. Ak má karta uvedený reálny zápis viac ako 40kB/s, tak je to istota, že šlapať bude. Ja mám konkrétne Samsung EVO plus 128GB V30, biela, a zapisovať stíha bez sekania.
Trochu problemtické je napájanie zo zapaľovača, lebo niektoré autá ho majú na blbom mieste a nedá sa pekne schovať kábel. Passat má zapaľovač skoro až pod lakťom pri opierke... zle. Po kúpe 3m USB kábla s USB mini konektorom a myšlienkou zapojiť ho priamo do samostatného USB konektora, ktorý mám bližšie ku kamere pod prístrojovkou, pre napájanie kamery nefungovalo. Je určený len pre dátové spojenie a nedodáva potrebnú "súvislú šťavu" kamere, takže sa opakovane vypína a zapína.
Vyriešil som to za pár EUR nabíjačom do zapaľovača s dvomi USB výstupmi: jedným USB-A pre dokúpený USB-A na USB-mini kábel, ktorým som nahradil pribalený kábel s napevno vstavaným nabíjačom do zapaľovania. A druhý výstup napr. USB-C pre nabíjanie mobilu. A snáď nejak ten kábel "zapravím" do plastov a tapacíru až ku kamere.

S kamerou teda maximálna spokojnosť. Stačila by mi vlastne aj Mio 818, keďže využívam 2k záznam pri 60fps a nie 4K pri 30fps. Ale kto chce mať 4k záznam, tak len túto.

DETAIL: keby bola možnosť nasadenia polarizačného filtra na optiku kamery, bol by obraz dokonalý. Takto sú na niektorých miestach odlesky a odrazy prístrojovky zvnútra predného skla. Ak bude mať niekto bledú prístrojovku, asi ich bude viac, ale to pri akejkoľvek kamere.

Dobrý deň, ďakujeme za spätnú väzbu,
ad microSD karta - neodporúčame používať Samsung EVO plus (najmä v modrom prevedení), pretože skôr či neskôr začne generovať chyby a nebude správne nahrávať videá. Skúste radšej variant Samsung Endurance do 128 GB alebo Kingston (high) Endurance do 256 GB.
ad USB hub - toto nemusí byť správny prístup, pretože hub nemusí mať dobrú elektronickú ochranu, potom sa stane, že pri štartovaní auta kameru časom zničíte. Na to existuje inteligentná nabíjačka s mnohými funkciami a výhodami, Mio MiVue SmartBox, pozri napr. návod na bit.ly/YT-SM3

Pridané: 30. decembra 2023

Super investicia

Overený zákazník MALL.SK Ján

Pridané: 16. decembra 2023

Zakúpený v MALL.SK

• Kvalitná kamera malých rozmerov ktorá nezaberá príliš veľa miesta na čelnom skle, takže pri vhodnom umiestnení nezavadzia vo výhľade z miesta vodiča.
  • Celkom dobrý softvér na prehliadanie prejdenej trasy v počítači s možnosťou zobrazenia pohybu vozidla na google mapách.

Zatiaľ žiadna nevýhoda

Overený zákazník Alza.sk Gabi

Pridané: 2. decembra 2023

• .

Pridané: 21. novembra 2023

(naposledy upravené 21. novembra 2023)

• super 4K video, čisté, pekné
  • počas dňa vidím poznávacie značky na 15 metrov a viac. V noci asi 8-10 metrov
  • 2,5K s HDR v noci na zadnej kamere funguje naozaj dobre
  • niektoré veci môžete ovládať hlasom, skúšal som núdzové nahrávanie a naozaj sa začne nahrávať
  • kamera sa dá rýchlo odstrániť z držiaka
  • všetko v slovenčine
  • má aj hlásenia v slovenčine, stačí si nainštalovať hlas z mobilnej aplikácie
  • sofistikovaný dohľad nad parkovaním auta, režim pohybu a nárazov, natáča z prednej aj zadnej kamery s celkom dobrým uhlom záberu okolo

Mám ju len 3 týždne, ale musím ju naozaj pochváliť, stojí za tie peniaze. Na Facebooku mi poradili aj s inštaláciou, a hlavne kvalitnú PRO Endurance micro pamäťovú kartu, ja mám od Samsungu tú pro endurance 128 GB, takže s ňou to funguje, hlásim. Kúpil by som znova.

Mio MiVue 798 Dual Pro

Mio MiVue 798 Dual Pro

• 2,5K natáčanie
  • skvelé zábery
  • 60 snímok za sekundu vo Full HD
  • bezplatné doživotné aktualizácie radarov a rýchlostných radarov
  • pekný dizajn
  • obraz zo zadnej kamery možno prepnúť na displej prednej kamery pomocou jediného tlačidla

skvelé skúsenosti, rýchlo pripojený kábel so zadnou kamerou a funguje bez problémov

• veľmi pekné zábery, 2K natáčanie, niekedy som si vybral 60 fps
  • funkcia dosledovania auta )find my car) na parkovisku je zaujímavá, párkrát sa hodila
  • radary a rýchlostné radary, rýchlostné obmedzenia - to všetko je zapnuté a používam to denne
  • doživotné bezplatné aktualizácie radarov
  • veľmi dobre čitateľné poznávacie značky

palubná kamera je značková a očakával som kvalitnú prevádzku, vybral som si dobre, cena je prijateľná a výkon je veľmi dobrý, spokojnosť

Zakúpený v Extreme Computers

• skvělá kvalita natáčania, aj po priblížení jčitateľné poznávacie značky
  • set 2 kamer
  • slušné zábery aj v noci
  • radarové a merané úseky, podrobné a celkom presné upozornenia na rýchlosť
  • superkapacitor

Kvalitná a hlavne spoľahlivá autokamera, dobre slúži a hlavne má dobre urobené radary a presné zobrazenie rýchlosti, upozornenia v slovenčine a parkovací režim sú dobre urobené.
Kvalitné zábery sú samozrejme zásluhou kamery, ale aj čistého čelného skla a micro SD karty - kamera vie, keď je karta nekvalitná. Pozor na SD karty do iných zariadení, napríklad do fotoaparátov alebo dronov. Nutnosť pre autokamery je napr. Kingston Pro Endurance!

Mio MiVue C420 Dual

Mio MiVue C420 Dual

Zakúpený v Extreme Computers

• celkom dobré zábery z prednej aj zadnej kamery
  • poznávacie značky sú veľmi dobre čitateľné
  • zaujímavé je, že G-senzor sa dá úplne vypnúť
  • slučka natáčania sa dá nastaviť na viac ako 5 minút!
  • tretie tlačidlo umožňuje prepnúť obraz zo zadnej kamery na displej prednej kamery, a to v štyroch zobrazeniach (celý obraz, výrezy atď.)
  • zadný obraz tak umožňuje dobré vycúvanie
  • fotografuje z prednej aj zadnej kamery aj počas natáčania - stlačením jediného tlačidla

skvelá sada autokamier, prekvapila ma nízka cena za takúto značkovú kameru a kvalita natáčania a možnosť použitia tlačidiel pri dlhšom stlačení

Pridané: 20. novembra 2023

Zakúpený v Alza.sk

• 4K, ktoré som nečakal, že bude tak kvalitné aj v autokamere, v podstate na úrovni lepšieho mobilného telefónu
  • aj v tuneli dokáže rozpoznať meraný úsek, veľkou výhodou je, že aj keď nemá signál GPS, upozorní ma na koniec meraného úseku a koľko metrov mi zostáva na konci tunela
  • dokáže vyhodnotiť, že karta SD nie je vhodná pre autokameru, takže na displeji oznámi, že chce formát atď. To je znamenie, že chce kvalitnejší kus. Tá špeciálne pre autokamery je Kingston Pro Endurance a funguje skvele
  • má štandardné mini USB pre audio-video zariadenia, rovnaké ako mám u Sony kamery
  • náhradné fólie a nálepky pre držiak sú súčasťou balenia
  • určite parkovací režim, môžem ho podrobne nastaviť a zaznamenáva to, čo by mal
  • superkapacitor
  • hral som sa s G-senzorom v menu a potom to nahrávalo veľa krízových videí, stačí ho vrátiť do stredu a nahráva sa tak, ako má
  • na začiatku som tiež aktualizoval firmvér z webovej stránky Mio len pre prípad a všetko bolo v poriadku, zlepšilo to funkcie

Za mňa veľká spokojnosť, v balení sú náhradné nálepky a fólie pre držiak, 4K je takmer lepší ako v mobilnom telefóne.
Na začiatku po zakúpení to chce odladiť používanie kamery, ako už u každého zariadenia, takže párkrát nabiť, vybiť núdzovú batériu (nie je to to isté ako interná batéria, ktorú tu nahradil superkondenzátor), porovnať nastavenia, zbytočne sa nehrať s G-senzorom a aktualizovať firmvér od Mio.
Kamera má naozaj pekné videá a v noci na HDR režim takmer najlepšie, aké som videl na youtube. Kúpil by som znova!

Pridané: 20. novembra 2023

(naposledy upravené 20. novembra 2023)

• veľmi kvalitný obraz. Rozlíšenie Full HD a 60 snímok za sekundu
  • dokážem prečítať poznávaciu značku aj proti slnku - vyžaduje to však aj dobre vyváženie kamery za zrkadlom, umiestnenie viac doľava a nasmerovanie dole pred seba. Predovšetkým to chce čisté a čo najmenej poškodené čelné sklo!
  • dosť slušné zábery aj v noci, s HDR a 30 fps sú lepšie, ale závisí to aj od čistoty skla
  • GPS mi presne v metroch a sekundách ukáže, kde meranie začína a končí, a oznámi mi to s časovým predstihom
  • baterka mi vydrží až 15 minút bez napájania, to je dobré. Dá sa zapnúť a fotiť a natáčat aj vonku
  • Zadnú kameru A50 som pripojil cez bočný konektor. Tá mala v balení rozdeľovací kábel
  • alfa a omega - kvalitná SD karta, na radu som kúpil Kingston PRO endurance a všetko funguje
  • dokáže vyhodnotiť, že niektoré karty SD sú zlé - to je výhoda. Nevýhodou je, že nie každý kupujúci pochopí, že problém je v SD karte a nie na strane kamery :-)
  • napájanie prostredníctvom držiaka jednoducho chce zacvaknúť dovnútra, nie je to ťažké, len sa to musí urobiť. Inak by mohol vypadnúť pri každom zatrasení. Takže aj mne stačilo normálne cvaknúť a kamera funguje skvele
  • Batéria vydrží aj 15 minút bez napájania (skvelý výkon na autokameru), dôležité je sa o ňu starať ako o každú batériu a každú autokameru. Teda nenechávať ju v krutých mrazoch alebo horúčavách, občas dobiť pri dlhších jazdách alebo doma na nabíjačke mobilu

Túto palubnú kameru máme už asi pol roka a musím povedať, že je to ďalšia celkom hodnotná súčasť výbavy auta. Robí kvalitné videá, poznávacie značky sa dajú rozoznať aj na 10 metrov, v menu sa dá rýchlo pohybovať, a ak chcem súbor z červeného tlačidla, ako je to núdzové, mám ho prenesený do telefónu asi za minútu.
Správy o batérii sa našťastie nepotvrdili. Kamera sa síce po odpojení zo zásuvky vypne, ale to je automatické. Môžete ju opäť zapnúť z boku tlačidlom a 15 minút beží na batériu, nahráva a fotí a môžete prechádzať a prenášať videá. Záleží aj na stave nabitia a na tom, ako sa oň starám.

Milan Milan

Pridané: 16. novembra 2023

• krásne zábery, naozaj pekné
  • rýchlo sa odoberá z držiaka
  • objektív sa otáča nadol a nahor podľa potreby a podľa skla
  • displej je pekne čitateľný v noci aj cez deň
  • upozornenie na radary je pekne v slovenčine (aktualizácia najprv)

Pekná a funkčná, stálo to za to. Je intuitívna, ľahko sa používa, tlačidlá sú dostatočne mäkké. Zábery sú na kameru do auta nádherné. Kvalitná značka.

Daniel Daniel

Pridané: 16. novembra 2023

• superkapacitor
  • celkom dobré zábery, dobrá kvalita videa
  • dve kamery zaznamenávajú udalosti pri parkovaní

Splnili očakávania, najmä po zaparkovaní, môže nastaviť pohyb aj náraz auta, a potom môže nahrávať z oboch kamier, opakovane - potrebné ďalšie stabilná smartbox mio nabíjačka, ale je pomerne lacná. Kamera a zábery celkom dobré.

Zobrazujem 1 - 20 zo 195 recenzií [ 1 ] 2 3 4 5...10